6 Kasım 2017 Pazartesi

Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?Kredi yazısı ve madeni paralarKrediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Çoğu kişi eline para geçince krediyi erken ödeme yoluyla kapatmak istiyor. Ancak bu durum avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Kredi borcunuzun ne kadar taksiti kaldığına göre bu durum lehinize ya da aleyhinize olabilir.

Erken Ödemenin Avantajları

Kredi notunuzu yükseltir, daha sonra kredi çekmeniz kolaylaşır.

Geriye kalan sigorta bedelleri iade alınabilir.

Taksitleriniz daha çoksa geriye kalan taksitlerin faizini ödemekten kurtulursunuz.

Borcunuz bittiği için psikolojik olarak rahatlarsınız.

Erken Ödemenin Dezavantajları

Taksitleriniz az kalmışsa kredi borcunu erken ödeme yerine vadeli hesaba nakit paranızı yatırmak daha avantajlıdır.

Kredi çekerken ödenen komisyon ve masraflar çoksa dezavantaj sağlar.

Erken ödeme cezasına muhatap olabilirsiniz.

Etiketler: krediyi erken kapatmanın avantajları, krediyi erken kapatmanın dezavanajları, krediyi erken kapatmanın avantajları ve dezavantajları, erken kapatılan kredi avantajları, erken kapatılan kredi dezavantajları

0 yorum:

Yorum Gönder

Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.