6 Kasım 2017 Pazartesi

Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur?Kredi Taksiti Ödenmezse Ne OlurBanka müşterileri bazen maddi sıkıntılar sebebiyle kredi taksiti ödenmezse ne olur diye soruyor ve kredi taksiti ödenmezse ne olur diye merak ediyor. Sizler için bu yazımızda kredi taksiti ödenmezse ne olur, bunu ele almak istedik. Finanstan.com aracılığı ile alt kısımdaki "Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur" başlığımızı okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur?

Kredi taksiti ödenmezse banka ilk ay buna müsaade eder. İkinci ay yine taksit ödemesinin yapılmamasına müsaade gösterir. Fakat üçüncü ay artık hukuki olarak borcun tamamını isteme hakkı doğar. Diyelim ki bir kredi borcunuz var ve ilk taksiti ödemediniz. İlk ay sorun olmaz. İkinci ay da aynı şekilde ödemediğiniz kredi taksiti sorun olmaz. Fakat iki taksit geciktirip üçüncü ay da ödemesini yapmazsanız bankanın yasal yollardan parasını temin edebileceği kapılar açılır. Banka önce bu durumu bildirir, daha sonra ise çeşitli işlemler yapmaya başlar. Bu işlemler taksitini ödemediğiniz kredilere göre değişiklik gösterebilir.

İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödenmezse Ne Olur?

İhtiyaç kredisi taksiti ödenmezse banka bunu sizden avukat yoluyla bir şekilde temin eder. Mesela eviniz vardır, avukat yoluyla bu ev sizden alınır, satılığa çıkarılır ve banka borcunu tahsil ettikten sonra kalan parayı size verir.

Konut Kredisi Taksiti Ödenmezse Ne Olur?

Konut kredisi aldınız diyelim ve konutunuz bankada ipotekli. Konut kredisi taksiti ödenmezse ne olur? İşte o zaman banka konuta el koyar. Ödediğiniz kadar borcun üzerine, evi satarak borcunu tahsil eder ve konutun satışından para kalırsa yine sizin olur.

Araç Kredisi Taksiti Ödenmezse Ne Olur?

Araç kredisi çektiniz ve araç kredisi taksiti ödenmezse ne olur diye merak mı ediyorsunuz? Yine konut kredisinde olduğu gibi, araç kredisinde de kredi taksiti ödenmezse banka araca el koyar, satışını gerçekleştirir, borcunu temin eder, ödediğiniz kadar kısmını da üstüne ekler ve eğer bir meblağ kalırsa bunu size verir.

Kısacası ihtiyaç, araç ya da konut kredisi hiç fark etmiyor. Sadece araç ve konut kredilerinde ipotek durumu olduğu için banka el koyuyor, satışını yapıyor ve borcunu tahsil ediyor. Bu daha hızlı gerçekleşen bir süreç oluyor. İhtiyaç kredisinde daha geç gerçekleşen bir süreçle karşılaşabiliyorsunuz. Çünkü bir ipotek durumu olmayabiliyor.

Önemli:

Üstte yer alan bilgiler Akbank, Albaraka, Anadolubank, Denizbank, Enpara, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, İNG Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk, Odeabank, PTT Bank, Şekerbank, TEB, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası vb. birçok banka için genel olarak geçerlidir. Bu bankaların hepsi hemen hemen aynı şekilde işlem yapmaktadır. İşlem süreleri farklı olabilir ama yasal süreçleri bu şekilde ilerliyor.

Etiketler: kredi ödenmezse ne olur, kredi taksiti ödenmezse ne olur, ihtiyaç kredisi taksiti ödenmezse ne olur, konut kredisi taksiti ödenmezse ne olur, araç kredisi taksiti ödenmezse ne olur, kredi gecikirse ne olur, kredi taksiti gecikirse ne olur

0 yorum:

Yorum Gönder

Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Kredi Taksiti Ödenmezse Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.