7 Kasım 2017 Salı

Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur?Düşünen beyaz adam ve sarı soru işaretiKredi ödenmezse maaşın ne kadarına el konur diye soranlar için kredi ödenmezse maaşın ne kadarına el konulduğu ile ilgili bilgi verdik. Kredi ödenmezse maaşın ne kadarına el konulur sorusunun cevabı hemen alttadır. Finanstan.com keyifli okumalar diler.

Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur?

Kredinizi ödememeniz durumunda bankalar maaşınızın bir kısmına haciz koymak için avukat yoluna gider ve hukuki yoldan yasal bir sürece başlarlar.

Bu durumda maaşın bir bölümüne haciz konur. Peki maaşın ne kadarına el koyulur? Hemen anlatalım...

Bankalar maaşınızın yalnızca %25'lik bölümüne el koyma hakkına sahiptir. Eğer 1000 TL bir maaş alıyorsanız, banka bunun sadece 250 TL'lik bölümüne el koyabilir.

Yani maaşınız ne kadar olursa olsun kredi ödenmezse maaşın %25'ine el konulmaktadır. Tabii ki krediye göre de değişiklik gösterebilir.

Eğer bankalar başka yollarla borcunu temin edemezse maaşınızın %25'lik bölümüne o şekilde el koyar. Daha kolay yollardan temin etme durumları varsa, bununla uğraşmazlar.

Etiketler: kredi gecikirse banka maaşın ne kadarına el koyar, kredi ödenmezse banka maaşın ne kadarına el koyar, kredi borcu ödenmezse banka maaşın ne kadarına el koyar, kredi borcu gecikirse banka maaşın ne kadarına el koyar

0 yorum:

Yorum Gönder

Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Kredi Ödenmezse Maaşın Ne Kadarına El Konur? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.