8 Kasım 2017 Çarşamba

Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar?Düşünen adam fotoğrafıHayat sigortası, ölüm riskine karşı sigorta sahibinin ailesini maddi anlamda koruma ve onları gelecek zorluklara karşı bir nebzede olsa ayakta tutmak amaçlı yapılan bir sigorta çeşididir.

Hayat sigortası ile poliçe kapsamındaki risklerden biri oluştuğunda, geride kalan eş, çocuklar ve diğer aile bireylerinin yaşamlarının aynı seviyede devam ettirilmesi genel hedef durumundadır. Genellikle bir yıl süre için yapılır ve tercihe bağlı her sene yenilenebilmektedir.

Hayat Sigortası Fiyatları Hesaplama

Hayat Sigortası fiyat hesaplama; hayat sigortasında primler yaş ve yapılan işe göre çeşitlilik göstermekte ve işin uzmanları personeller tarafından titizlikle hesaplanmaktadır.

Esas teminat ölüm ile birlikte meydana gelmekle birlikte yanı sıra sigortalının seçeceği ek teminatlara göre de prim tutarı değişebilmektedir.

Ek teminatların getireceği prim ödemesi artışı ise kişinin mesleğine ve alışkanlıklarına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle yıllık hayat sigortası primi ve tazminat tutarı kişiden kişiye değişmektedir.

Hayat sigortasının en önemli avantajından bir vergi konusundaki avantajıdır. Ödenen primlerin, vergi öncesi gelirin %5’ine kadar olan ve asgari ücretin yıllık tutarını geçmeyen kısmı vergi tutarından düşülebilmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.