6 Kasım 2017 Pazartesi

Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir?Hayat Sigortası Çeşitleri NelerdirHayat sigortası yaptırmak isteyen vatandaşların ilk merak ettiğin hayat sigortası çeşitleri oluyor. Hangi çeşitlerde hayat sigortaları var, bu hayat sigortalarının hangisi ne demek anlatmak istedik. Alt kısımdan hayat sigortası çeşitleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

1- Ölüm hali sigortası: Sigortayı yaptıran kişi vefat ettiği zaman ölüm hali sigortası devreye girerek, sigortalı olan kişinin sözleşme sırasında belirttiği kişilere ödeme yapılır.

2- Grup hayat sigortası: Grup hayat sigortası birden fazla kişiye yapılır; fakat bu birden fazla kişi tek bir tüzel kişiliğe bağlı çalışan kişilerdir. Vefat, kaza gibi durumlarda sigorta bedeline bağlı olarak tazminat ödenir.

3- Maluliyet sigortası: Sigorta poliçesinde yer alan durumlara bağlı olarak birey kaza yapıp sürekli sakat kalmışsa ödeme sigorta ödemesi alır.

4- Ferdi kaza sigortası: Beklenmedik bir kaza sonucu (aniden olan) sigorta poliçesinde yer alan miktara bağlı olarak ödeme yapan sigorta çeşitidir.

5- Sağlık sigortası: Bireylerin hastalık risklerini ele alan ve bireylerin hasta olması durumunda ödeme yapan sigorta çeşitidir. Sağlık sigortası da yine poliçeye bağlı olarak ödeme yapmaktadır.

6- Özel durum sigortası: Özel durum sigortası, diğer sigortalara dahil olmamakla birlikte, kişilerin arzuları üzerine yapılan sigortadır. Bu sigorta diğer sigortalardan daha fazla ödeme yapar, çünkü bu sigorta poliçesinde yer alan durumlar, daha az risk taşıyan durumlar olabilmektedir. Bu sebeple risk azdır ve buna bağlı olarak ödeme fazladır.

Etiketler: hayat sigortası çeşitleri, hayat sigortası çeşitleri nelerdir, hangileri hayat sigortası, hayat sigortası hangileridir, hangi sigortalar hayat sigortasıdır, hayat sigortası olan sigortalar

0 yorum:

Yorum Gönder

Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.