8 Kasım 2017 Çarşamba

Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir?Düşünen adam ve soru işaretleriHastalık Sigortası; tehlikeli ve yaşamı zora sokan ya da riskli hastalıklar sigortası olarak da adlandırılan hastalık sigortası, sigorta şirketinin poliçelerle belirlediği kapsama göre kanser hastalıklarının yanı sıra kalp yetmezliği ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yapılacak organ nakilleri; böbrek yetmezliği, körlük ve MS gibi durum ve hastalıkları kapsayan sigorta türüdür.

Hastalık Sigortasının Geçerli Olduğu Durumlar

Bu sigortaya ilk giriş yaş aralığı 18-50’dir. Bu yaş aralığında kritik hastalık riski oldukça yüksek durumdadır Sigortalılar birer yıllık periyotlarda 65 yaşına dek bu sigorta poliçesi için yenileme şansları vardır.

Hastalık sigortasının geçerli olduğu durumlar ise; Sigortalının intihara teşebbüsü veya kasıtlı olarak kendisini yaralaması sonucu ortaya çıkan durumlar kapsam dışıdır. Ayrıca sigortalanmadan önce var olan, teşhisi konulmuş ya da konulmamış şikâyet, hastalık ve maluliyetlerle ve sigortalılık öncesi dönemde uygulanan ameliyat ve tedavinin nüksetmesi ve istenmeyen durum giderleri de kapsam dışındadır.

Poliçenin başlangıç tarihinden itibaren ilk 90 gün içinde ortaya çıkan, tehlikeli hastalıklar ve ameliyatlar ve alkol, uyuşturucu ve buna benzeri durumlarda meydana gelen ölümler dışındaki hallerde geçerlidir.

Etiketler: hayat sigortası hangi durumlarda geçerli, hayat sigortası hangi durumlarda geçerli olur, hayat sigortası hangi durumlarda geçerli oluyor, hayat sigortasının geçerli olduğu durumlar

0 yorum:

Yorum Gönder

Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Hastalık Sigortası Hangi Durumlarda Geçerlidir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.