1 Kasım 2017 Çarşamba

CVC Kartın Neresinde Yazar?Banka kartı, kredi kartı, atm kartı, bankamatik kartı, para çekme kartıİnternet üzerinden alışveriş yaparken ya da bizden CVC istediğinde kartın neresinde yazdığınız bilmediğimiz oluyor. Genelde ilk defa banka kartı ya da kredi kartı kullanmaya başlayanlar CVC kartın neresinde yazar diye soruyor. İşte CVC kartın neresinde yazar sorusunun cevabı hemen altta.

CVC Kartın Neresinde Yazar?

CVC, Kart Doğrulama Kodudur. Özellikle internet alışverişlerinde yani sanal ortamda yapılan alışverişlerde kullanılır. Bu sayede güvenli alışveriş olanağı da sağlanmış olur.

Günümüzde her alan internete taşınmıştır. Bu nedenle de insanlar tüm işlerini bu sanal ortamdan halletmeye başlar. Bu bağlamda da kişiler için sunulan güvenli alışveriş ortamı CVC ile sağlanır.

Kart Doğrulama Kodu olan CVC kartların arka tarafında yazar. Kartların arka tarafının imza bölümünde yazan rakamların son üç hanesi CVC numarasıdır.

Bu sayede de kişilerin kart bilgileri ile başkalarının alışveriş yapması önlenmiş olur. CVC kabartmalı olmadığı için de hiçbir fatura bilgisinde faturaya yansıması söz konusu değildir.

ÖNEMLİ:

Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finansbank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank, Citibank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk bankalarından hangisini kullandığınız önemli değildir. Bütün bankaların, bankamatik kartlarının, atm kartlarının ya da kredi kartlarının CVC numarası için yazmış olduğumuz bilgiler geçerlidir.

Etiketler: cvc kartın neresinde yazar, cvc banka kartının neresinde yazar, cvc kredi kartının neresinde yazar, cvc bankamatik kartının neresinde yazar, cvc atm kartının neresinde yazar

0 yorum:

Yorum Gönder

CVC Kartın Neresinde Yazar? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- CVC Kartın Neresinde Yazar? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- CVC Kartın Neresinde Yazar? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- CVC Kartın Neresinde Yazar? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde CVC Kartın Neresinde Yazar? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.