27 Ekim 2017 Cuma

PCI DSS Sertifikası Nedir?PCI DSS LOGOPCI DSS sertifikasının ne olduğunu merak edenler için PCI DSS sertifikası nedir başlığı altında ne olduğunu açıklamaya çalıştık. Finanstan.com ekibi olarak bu yazımızda ele aldığımız PCI DSS sertifikasının ne olduğunu alt kısımda öğrenebilirsiniz.

PCI DSS Sertifikası Nedir?

PCI DSS sertifikası birçok finans kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu PCI DSS Veri Güvenlikleri Sertifikası, bu platformların oluşturmuş olduğu bir finans sertifikasıdır.

Bu sertifikayı oluşturan kurum ve kuruluşlar arasında VISA, MASTERCARD, American Express gibi kurum ve kuruluşlar yer almaktadır.

PCI DSS sertifikası bir finans sertifikası olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir güvenilirlik sertifikası da diyebiliriz.

Zira bu bağlamda VISA, MASTERCARD gibi büyük kurum ve kuruluşların bu kuruma üye olduklarını ve bu sertifikanın da bu şekilde güvenilirlik kazandığını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Etiketler: pci dss nedir, pci dss sertifikası nedir, pci dss sertifikası ne demek, pci dss serfikasının anlamı, pci dss sertifikasinin anlamı nedir

0 yorum:

Yorum Gönder

PCI DSS Sertifikası Nedir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- PCI DSS Sertifikası Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- PCI DSS Sertifikası Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- PCI DSS Sertifikası Nedir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde PCI DSS Sertifikası Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.