27 Ekim 2017 Cuma

PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar?PCI DSS LOGOPCI DSS sertifikasına sahip olan bir kurumun, kuruluşun ya da platformun üyesiyseniz ya da bu sertifikayı bir yerde görmüş ve ne işe yaradığını merak ediyorsanız doğru yazıdasını demektir. PCI DSS sertifikası ne işe yarar bu yazımızda tüketicilerimiz için ele aldık. Hemen alttaki başlıktan okuyabilirsiniz.

PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar?

PCI DSS sertifikası VISA, MASTERCARD gibi birçok büyük kurumun içinde yer aldığı bir kurum tarafından verilir.

PCI DSS sertifikasına sahip finans kuruluşları finansal anlamda herhangi bir hatalı işlem yaptıklarında, bu sertifikanın güvencesi bulunmaktadır.

Bu sertifika sayesinde PCI DSS sertifikasına sahip markaların herhangi bir yanlış finansal işlem yapamayacağı açık ve nettir.

Zira PCI DSS sertifikası bulunan finans kurumları, bu sertifikaya sahip oldukları sürece, kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalırlar.

PCI DSS sertifikası hatalı finansal işlemler durumunda sertifikayı verdiği kurumları kapatma yetkisine sahiptir.

İşte tam olarak bu işlevlere sahip olan PCI DSS sertifikası, finansal bir kurumu, kurumun işlem yapan üyesini ya da kurumun hatalı işlemlere yer vermemesini güvence almak işine yarar diyebiliriz.

Etiketler: pci dss ne işe yarar, pci dss sertifikası ne işe yarar, pci dss sertifikasının görevi nedir, pci dss sertifikasının işlevi, pci dss sertifikası hangi işe yarar, pci dss sertifikası ne işe yarıyor

0 yorum:

Yorum Gönder

PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde PCI DSS Sertifikası Ne İşe Yarar? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.