31 Ekim 2017 Salı

Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi?Kara Liste Yazısı - Siyah - Beyaz
Kara listeye giren tüketiciler bankalardan kredi çekebilir miyim diye merak ederken biz de Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi başlığını attık ve konu ile ilgili finanstan.com ekibi olarak bilgi verdik. Kara listedekiler kredi çekebilir mi diye merak ediyorsanız hemen alt kısımdan okuyabilirsiniz.

Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi?

Giderek artan ihtiyacını karşılamak adına kredi çekenler ödemeleri zamanında yapmadıkları durumda kara liste adı verilen bir uygulama ile bankada tarafından belirlenmektedir.

Kredi borcunu 90 gün boyunca ödemeyenler kırmızı kalem ile işaretlenmelidir. Daha sonrasında merkez bankası tarafından kara listeye alınarak beş yıl boyunca kredi almaları mümkün olmamaktadır.

Bu nedenle kara listede bulunanlar toplamda beş yıl boyunca hiçbir şekilde kredi alma imkanı elde edememektedir.

Özellikle kara listedekiler kredi çekebilir mi? Konusunda bilgi almak isteyenler bu durumda toplamda beş yıl herhangi bir bankadan kredi çekmeleri mümkün olmadığını bilmeleri gerekir.

Aynı zamanda beş yıl boyunca kara listeden çıkmaları da mümkün değildir. Bu nedenle çekmiş olduğunuz kredileri zamanında ödemeniz önemlidir.

Etiketler: kara listedekiler kredi çekebilir mi, kara listedekiler kredi alabilir mi, kara listede kredi çekilir mi, kara listede kredi alınır mı, kara listeye giren kredi çekebilir mi, kara listede olan kredi çekebilir mi

0 yorum:

Yorum Gönder

Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Kara Listedekiler Kredi Çekebilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.