24 Eylül 2017 Pazar

Kredi Sicili Nedir?Grafik ve AdamKredi çekmek isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri de kredi sicili nedir sorusudur. Bu soruya bir açıklık getirmek istedik ve finanstan.com'un bu yazısında kredi sicili nedir başlığı attık. Alt kısımdan kredi sicilinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kredi Sicili Nedir?

İnsanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi, borçlanma, nakit bulma gibi yollar seçerler. Bu yolları seçtikten sonra bankalar ve bazı kurumlar sicil kaydı tutarlar. Parasal işlemlerle ilgili bu kayıtlara kredi sicili denir. Kredi sicili birçok kurum ve kuruluşta kayıt olarak tutulmakta ve ortak bir noktada toplanabilmektedir.

Bugün aldığınız herhangi bir kredi ya da kredi kartı üzerinden borçlanmış ve ödeme yapmıyorsanız, bu kredi sicilinizi etkileyebilir ve sizin için tutulan sicil bozulabilir.

Kısacası kredi sicili parasal ihtiyaçların karşılanması amacıyla alınan borçların düzenli olarak ödenip ödenmemesine bağlı olarak değişkenlik gösteren bir sicil kaydıdır.

Etiketler: kredi sicili nedir, kredi sicil kaydı nedir, kredi sicili ne demek, kredi sicil kaydı ne demek, kredi sicilinin anlamı, kredi sicili ne demek oluyor, kredi sicili ne anlama geliyor

0 yorum:

Yorum Gönder

Kredi Sicili Nedir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Kredi Sicili Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Kredi Sicili Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Kredi Sicili Nedir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Kredi Sicili Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.