25 Eylül 2017 Pazartesi

Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur?Yukarı Çıkan Grafik ve Grafik Çizen AdamKredi sicilinin bozulması durumunda ne olacağını merak edenlere finanstan.com'da durumu anlatmak istedik. Alttaki bilgiler kredi sicilinizin bozulması durumunda ne olacağını açıklamaktadır.

Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur?

Bankalar kredi vermek için kredi sicil kaydına bakarlar. Kredi sicil kaydı ise sizin geçmiş dönemde yaptığınız işlemlere bağlı olarak değişkenlik gösteren bir kayıttır.

Diyelim ki daha önce bir kuruma borcunuz vardı ve bu borcu ödeyemediniz. Bu durumda bu mesele sicil kaydınıza işlemiş ve sicil kaydınızı bozmuş olabilir.

Kredi sicili böyle durumlarda bozulabilmekle birlikte, bozulduğunda zor düzelmektedir. Kredi sicili bozulursa ne olur diye soracak olursanız, artık bankalar size kredi verirken zorlanacaktır.

Parasal ihtiyaçlarınızı karşılarken kurumlardan alacağınız paralarda zorluklarla karşılaşır ve alamayabilirsiniz.

Özellikle bankalar ilk olarak tuttukları kredi sicil kaydına baktıklarından dolayı size para vermeme durumu söz konusu olacaktır. Ev, araba ya da başka yollarla kredi alsanız bile karşınıza bozuk kredi sicili çıkabilir ve kredi çekemeyebilirsiniz.

Etiketler: kredi sicili bozulursa ne olur, kredi sicili bozulması ne demek, kredi sicilim bozuldu ne olacak, kredi sicilim bozulursa ne olur, kredi sicilim bozulursa neyle karşılaşırım, kredi sicili bozuk ne demek, kredi sicili uygun değil ne demek

0 yorum:

Yorum Gönder

Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Kredi Sicili Bozulursa Ne Olur? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.