2 Eylül 2017 Cumartesi

EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir?Havale, EFTBirçok tüketici EFT ve havale arasında ne gibi bir fark olduğunu merak ediyor ve EFT mi yoksa havale mi yapması gerektiği konusunda kararsız kalıyor. Bu başlığımızda sizlere EFT ve havale arasındaki farkı anlatacağız.

EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

EFT, kendi bankanız aracılığı ile tüm bankalara para gönderimi gerçekleştirebilmenizdir. Yani karşı tarafın bankası sizinle aynı olmasa dahi EFT sayesinde para gönderimi yapabilirsiniz fakat EFT işlemlerinde genelde bankalar komisyon alır. Bu komisyonlar uçuk miktarlar değildir ama birden çok EFT işlemi yapacağınızı düşünüp aya vurursanız ortaya iyi bir meblağ çıkabilir.

EFT saat 17.00'a kadar yapılabilir. Genelde bankalar bu saatten sonraki EFT işlemlerini sabaha erteler ve işlem sonraki günün sabahı gerçekleşir.

Havale ise aynı bankalar arası yapılan bir işlemdir. Aynı bankalar arası para gönderim işleminde ücret kesilmemektedir. EFT'de komisyon verirken havale yaparken komisyon ücreti vermezsiniz.

Velhasıl ikisi arasındaki fark, EFT başka bankalara para gönderirken belli saatler içinde yapılır ve komisyon alır, havale aynı bankalar arası işlem yapar ve komisyon almaz, günün her saati parayı gönderir. Haftasonu ve özel günler de dahil, havale işlemiyle paranızı karşı bankaya anında iletebilirsiniz. Yeter ki bankanız aynı olsun.

Etiketler: eft havale farkı, eft havale arasındaki fark, eft mi havale mi, eft ve havale arasındaki fark nedir, eft havale arasında ne değişir, eft mi yapmalı havale mi

0 yorum:

Yorum Gönder

EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.