2 Eylül 2017 Cumartesi

EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi?Havale, EFTTüketiciler para gönderim işlemleri yaparken EFT mi yapmaları gerektiğini yoksa havale mi merak ediyorlar. Bunu genelde ilk kez para gönderim işlemi yapan tüketiciler merak etmekte. Bizde bu konuyu ele almak istedik.

Eft Mi Yapmalıyım Havale Mi?

Eğer EFT yaparsanız komisyon alır ve EFT'yi 17.00'dan sonra yapamazsınız. EFT'yi 17.00'dan sonra yapsanız bile komisyon alır. EFT işlemleri bankalar uyuşmadığında gerçekleştirilen bir işlemdir.

Havale yaparsanız paranız haftanın her günü ve günün her saati karşı hesaba geçer. Lakin havale işlemi yapabilmek için para göndereceğiniz kişinin banka hesabı da sizinle aynı bankada yer almalıdır. Aksi halde havale değil EFT yapmak durumunda kalırsınız.

Bu durumda EFT mi yapmalıyım havale mi diye soracak olursanız, eğer aynı bankalar arası para gönderim yapacaksanız havale kullanmalısınız. Fakat farklı bankalar arası işlem yapacaksanız da komisyon ödemek istemiyorsanız ATM'den para gönderimini tercih edebilirsiniz.

Etiketler: eft mi yapmam gerek havale mi, eft mi yapmalıyım havale mi, eft mi yapılır havale mi, eft havale hangi durumlarda yapılır, eft mi yoksa havale mi tercih edilmeli

0 yorum:

Yorum Gönder

EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde EFT Mi Yapmalıyım Havale Mi? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.