16 Eylül 2017 Cumartesi

EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi?Elden ele para verme, EFTEFT iptal edenler para kesilir mi diye merak ediyor. Biz de sizler için böyle bir başlık atarak EFT iptal edildiğinde para kesilip kesilmeyeceğini anlatmak istedik.

EFT İptal Edilirse Para Kesilir mi?

Eğer saat 17.00'dan sonra EFT iptali yaptıysanız, bankanız o işlemi talimatlara ya da bekleyen para transferleri bölümüne alır. Bu durumda da parayı sizin için bekletir.

Paranız talimatlarda ya da bekleyen para transferlerinizde durduğu sürece de EFT işlemi gerçekleşmemiş sayılır. Bankalar yalnızca EFT işlemini gerçekleştirdikten sonra ücret keserler.

Bankaların aldığı bu komisyon işlem gerçekleşmeden alınan bir komisyon değildir.

Öte yandan başka durumlar da vardır. Başka hesaba yaptığınız bir EFT sonucu EFT'nizin yanlış hesaba yapıldığını öğrendiniz ve iptal ettiniz diyelim.

Bu durumda banka sizden komisyon alır ve bu komisyonu iade etmez. Çünkü yanlış hesaba para gönderimi yapmış olursunuz. İşlem gerçekleşmiştir. Sadece yanlış gerçekleşmiştir.

Bankalar için önemli olan işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğidir. Bu yüzden böyle durumlarda kestikleri komisyonu vermezler.

Etiketler: eft iptal edilirse para kesilir mi, eft iptal olursa banka para keser mi, eft iptal edilirse banka komisyon alır mı, eft iptal edilirse eft komisyonu ne olur, beşten sonra eft iptal edilirse para kesilir mi

0 yorum:

Yorum Gönder

EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde EFT İptal Edilirse Para Kesilir Mi? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.