16 Eylül 2017 Cumartesi

Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı?Bitcoin turuncu. Btc turuncu logo.Bitcoin alım satım yaparak işlem yapan ve kar eden yatırımcıların sıklıkla düşündüğü ve bir türlü cevap bulamadığı konulardan biri de bitcoin alım satımının yasal olup olmadığıdır. Bitcoin alım satımının yasal olup olmadığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

Bitcoin uzun süredir varlığını koruyan bir sanal paradır ve kripto para birimi ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti yasalarında herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

Kanunen herhangi bir düzenleme net olarak belirtilmediği için bitcoin alım satımı için yasal değildir demek doğru olmaz.

Peki bu durumda bitcoin alım satımı yasal mıdır? Bitcoinle ilgili her şeyi anlatabilirsiniz. Herhangi bir yasa dışı işlem yapmıyorsunuz çünkü.

Bitcoin alıp sattığınızı kim bilirse bilsin bununla ilgili işlem uygulayamaz. Bu durumda yasalar dahilinde değildir ama sorun da yaratmaz.

Yasal olabilmesi için yasa dahilinde olması gerekir. Fakat yasa dahilinde olmamasına rağmen herhangi bir düzenleme olmadığı için yasak da değildir.

Yalnızca sorun yaratmayacağından emin olabiliyoruz. Bunun sebebi de 16.09.2017 tarihinde girmiş olduğumuz bu içerik gününe kadar bitcoin ya da kripto para birimi ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmasıdır.

Etiketler: bitcoin alım satımı yasal mı, bitcoin alım satımı türkiyede yasal mı, bitcoin alım satımı ülkemizde yasal mı, bitcoin alım satımı serbest mi, bitcoin alım satımı yasak mı, bitcoin alıp satmak suç mu

0 yorum:

Yorum Gönder

Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Bitcoin Alım Satımı Yasal Mı? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.