7 Ağustos 2017 Pazartesi

Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır?Bankadan bankaya para gönderen tüketiciler, bu işlemi ilk kez yaparken IBAN ile para gönderme konusunda çok zorluk yaşıyor. Bu yazımızda sizlere www.finanstan.com editörleri olarak para gönderirken IBAN nasıl yazılır onu anlatacağız.

Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır?

Öncelikle mobil bankacılıktan para gönderiyorsanız, IBAN numarasının başındaki TR'yi çoğu mobil banka uygulaması kendisi eklediği için IBAN numarasını direkt olarak yazabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Fakat para gönderirken IBAN numarası arasındaki boşlukları silmeniz gerekmektedir. IBAN numarasının tamamı sığacak şekilde yazmanız için bu gereklidir.

Para gönderirken IBAN numarasının arasındaki boşlukları yazarsanız hata etmiş olursunuz, numaranın tamamını yazamazsınız ya da gelişmemiş mobil ya da internet bankacılığı sistemlerinde paranızı yanlış hesaba göndermek durumunda kalabilirsiniz. Bu da başınızı ağrıtır.

IBAN numarasını yazacağınız yazı kutusunun içinde TR rakamları zaten var ise TR eklemeyin.

IBAN numarasını yazacağınız yazı kutusunun içinde TR rakamları yoksa TR ekleyin.

IBAN numarasını yazacağınız yazı kutusunun içinde boşluklar varsa silin.

IBAN numarasını yazarken kendiniz boşluk kullanmayın. Uygulamalar bunu otomatik olarak yapmaktadır. İnternet bankacılığı uygulaması ya da mobil bankacılık bu işlemi zaten gerçekleştiriyor. Aynı şey ATM'den para gönderecek olanlar için de geçerlidir. Bunlara dikkat ederseniz, para gönderirken IBAN numarasını doğru yazmış olursunuz.

Örnek IBAN;

Örnek IBAN numarası

Etiketler: para gönderirken iban nasıl yazılır, eft yaparken iban nasıl yazılır, havale yaparken iban nasıl yazılır, para gönderiminde iban nasıl yazılır, mobil bankadan para gönderirken iban nasıl yazılır, atm para gönderirken iban nasıl yazılır, internetten para gönderirken iban nasıl yazılır

0 yorum:

Yorum Gönder

Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.