16 Ağustos 2017 Çarşamba

Mobil Bankacılık Güvenli Mi?Mobil Bankacılık Güvenli Mi?Mobil bankacılık, bankaların kendi sistemleri üzerine entegre ettiği ve mobil uygulama olarak geliştirdiği bir bankacılık sistemidir.

Yani internet bankacılığı kullanırken nasıl giriş yapıyor ve EFT / havale gibi işlemlerimizi gerçekleştirirken içimiz rahat işlem yapıyorsak, mobil bankacılık uygulamaları ile de aynı şekilde işlem yapabiliriz.

Mobil bankacılık uygulamaları aracılığı ile işlem yapmak internet bankacılığı ile işlem yapmaktan daha pratik ve daha güvenlidir.

Bunu sebebi, mobil bankacılık işlemlerinde telefondan şifrenizi öğrenmeleri daha zordur. Fakat bilgisayarlara log kayıt programları aracılığı ile giriş bilgileriniz öğrenilebiliyor. Öğrenmelerine rağmen SMS onayı olmadan işlem yapamıyorlar ama bunu mobilde öğrenmeleri şu an için gelişmiş bir hal almadı.

Bu sebeple mobil bankacılıktan işlem yaparken içiniz daha rahat olur. En azından hiçbir bilginizi öğrenmeleri mümkün olmaz. Çok nadir olarak bu tarz bilgiler telefon kullananların elinden çalınıyor. Bu yüzden güven seviyesi daha yüksek.

Bütün bunlardan ötürü mobil bankacılık güvenli bir bankacılık sistemidir diyebiliriz.

Etiketler: mobil bankacılık güvenli mi, mobil bankacılık uygulamaları güvenli mi, cep bankacılık güvenli mi, cep banka uygulamaları güvenli mi, telefon bankacılığı güvenli mi, telefondan bankacılık güvenli mi

0 yorum:

Yorum Gönder

Mobil Bankacılık Güvenli Mi? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Mobil Bankacılık Güvenli Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Mobil Bankacılık Güvenli Mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Mobil Bankacılık Güvenli Mi? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Mobil Bankacılık Güvenli Mi? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.