6 Ağustos 2017 Pazar

Bankanın Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz hata mesajıBankalardan EFT ya da havale yaparken, fatura öderken zaman zaman şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra tekrar deneyin, şu anda işlem yapamazsınız şeklinde hatalar alırız.

Birçok tüketici kredi öderken, para gönderirken, hesabına para atarken, mobil bankacılıktan kontör alırken, doğal gaz, elektrik, su ya da vergi borcu öderken bu hatayı alır. Bu hatanın sebebini şimdi sizler için alt kısımda açıklayacağız.

Bankanın Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?

Bankalar günün belli saatlerinde cep mobil uygulamalarından, atmlerden ya da şubelerinden para gönderim işlemlerini durdurur.

Bunun sebebi bankanın mali işlemleridir.

Yani bankalardan belli saatlerde para gönderim, alım işlemleri gerçekleşmez. Fatura ödenmez. Elektrik, su, doğal gaz ödemesi, vergi borcu ya da telefona kontör yükleme bu saatlerde gerçekleştirilmez.

Çünkü bu saatlerde bankalar mali işlerini yerine getirir. Gün sonu hesaplamaları ya da başka mali işlemler sebebiyle bir süre eft havale gibi birçok para işlemini yapamayız.

Birkaç saat sonra tekrar denediğinizde, işleminizin gerçekleştiğini görürsünüz.

Tek sebebi bankaların belli saatlerde para alım ve gönderim işlemlerini kapatmasıdır.

Etiketler: banka şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, banka para gönderme hatası, banka para gönderirken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, hesaba para atarken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, fatura öderken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası

1 yorum:

  1. kredi kartım elime ulaştı fakat şifre alamıyorum
    şifre 1234 4321 3280 e
    yolladım cevap şu şifre ile ilgili işleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz .
    Ne yapabilirim

    YanıtlaSil