17 Ağustos 2017 Perşembe

Banka Promosyonu Haram Mı?Banka Promosyonu Haram Mı?Bankaların vermiş olduğu promosyonlar faiz gelirleriyle oluşan promosyonlardır.

Bankalar gelirlerini faizlerden elde eder. Çoğu zaman müşterilerinin paralarını değerlendirerek, onlara promosyonlar verir.

Bu paraları bankalar şu şekilde değerlendiriyor. Ya sizin paranızı kredi olarak veriyor ya da sizden aldığı parayı yatırım yaparak değerlendiriyor.

Sonuç olarak bankaların promosyonları bu şekilde ortaya çıkan gelirlerden doğuyor.

Emeklilere ya da esnaflara verilen bu banka promosyonları bu şekilde ortaya çıktığı için sakıncalı olarak görülmektedir.

İslamda bilindik kişiler banka promosyonu için haram diyor mu?

İslamda birçok bilindik isim bunun haram olduğunu da helal olduğunu da söyleyemeyiz diyor. Buna durumunuza göre siz karar verebilirsiniz şeklinde de ekliyorlar. Fakat en doğrusunun bu parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtmak olduğunu da söyleyenler bulunmaktadır.

Etiketler: promosyon haram mı, banka promosyonu haram mı, emeklilere verilen promosyon haram mı, bankanın emeklilere verdiği promosyon haram mı, bankanın müşterilerine verdiği promosyon haram mı, bankanın çalışanlarına verdiği promosyon haram mı

0 yorum:

Yorum Gönder

Banka Promosyonu Haram Mı? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Banka Promosyonu Haram Mı? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Banka Promosyonu Haram Mı? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Banka Promosyonu Haram Mı? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Banka Promosyonu Haram Mı? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.