16 Ağustos 2017 Çarşamba

Banka Kartı Almak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?Banka kartı almak için kaç yaşında olmak gerekirÜlkemizde normalde banka kartı için 18 yaşını doldurmak gerekiyor. Fakat bankaların bazı uygulamaları sayesinde bu yaşın üzerinde olmanıza gerek kalmayabiliyor.

Mesela İş Bankası'nın İmza Hesabı uygulaması ile yaşınız 18'in altında bile olsa hesap açabiliyor, banka kartı alabiliyorsunuz. Bu banka kartı aracılığı ile ATM'den para çekebiliyorsunuz. Ya da diğer bankacılık işlemlerinizde de bu banka kartını kullanmanız mümkün oluyor.

İş Bankası gibi birçok bankanın bu şekilde uygulamaları mevcut.

Bunlardan bir tanesi de Vakıfbank Junior. Vakıfbank'ın bu uygulaması sayesinde yine yaşınız tutmasa da banka hesabı açabiliyor ve banka kartı çıkartabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken ebeveynlerinizden biriyle bankaya gitmek ve işlemleri başlatmak.

Diğer bir uygulama da Akbank'ın Neo Exi26 uygulaması. Bu sayede 16-17 yaşınızdayken banka hesabı açabiliyor ve banka kartı alabiliyorsunuz.

Kartınıza para yatırmanız, para çekmeniz mümkün. ATM'lerde kullanmanız mümkün. Ve diğer bankacılık işlemlerinizi de yine Akbank'ın bu banka kartı ile yapmanız mümkün.

Kısacası banka kartı çıkartmak için banka hesabı açmak gerekiyor. Fakat banka hesabı açmak için illa 18 yaşında olmanız gerekmiyor. Yaş 18 sınırı mevcut ama bankaların çeşitli hesap açma yöntemleri sayesinde bunu halledebiliyorsunuz.

Etiketler: banka kartı için yaş sınırı kaç, banka kartı almak için kaç yaşında olmak gerek, banka kartı kaç yaşındakilere veriliyor, banka kartı almak için yaşım kaç olmalı, banka kartı için kaç yaşında olmam gerek

10 yorum:

 1. 18 yaşından küçüğüm banka kartı alabilir miyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Adsız. Evet. 18 yaşından küçük olmanıza rağmen banka yani bankamatik kartı alabilirsiniz. Fakat aynı şeyi kredi kartı için söyleyemeyiz. Bankamatik kartları internet alışverişleri, para çekme, para yatırma, para gönderme ve normal pos alışverişleri için kullanılmaktadır.

   Sil
 2. Bankalar 18 yaşından küçüklere banka kartı veriyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle merhaba. Evet. 18 yaşından küçükler banka kartı alabiliyor. Bunun için yazdığımız yazıyı tekrar okumanız size yardımcı olacaktır.

   Sil
 3. Yaş sınırı olmayan banka kartı var mı yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaş sınırı olmayan banka kartları da mevcut. Yazımızda belirttiğimiz gibi bazı bankaların bazı uygulamaları sayesinde yaş sınırı olmadan banka kartı alabiliyorsunuz.

   Sil
 4. slm 18 yaş altı banka kartı alma yolu lazım yardım lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar.

   18 yaş altı banka kartı almak için yazımızda belirttiğimiz bankaların çeşitli uygulamalarını deneyebilirsiniz.

   Sevgilerimizle.

   Sil
 5. leyla mengüç14 Eylül 2017 13:26

  Banka kartı için yaş sınırı 18 mi yoksa 17 16 15 yaşındakiler de alabiliyo mu kardeşlerimle almak istiyoruz da. lazım çünkü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Banka kartı için yaş sınırı normal şartlarda 18'dir. Fakat bazı bankaların uygulamaları sayesinde banka kartı için yaş sınırı uygulamasından muaf olabiliyorsunuz. Kısacası 15 - 16 - 17 yaşında olmanıza rağmen banka kartı çıkartabilirsiniz. Yaş sınırına takılmazsınız.

   Yazımızda belirttiğimiz bankalara ulaşmanız yeterli olacaktır.

   Sil