31 Temmuz 2017 Pazartesi

Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum?Teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişmesiyle birlikte, bankalar mobil bankacılık sistemleri üzerine durup, cep bankacılık uygulamaları yarattılar. Bu uygulamalar sayesinde birçok vatandaş birbirine para gönderiyor. Banka mobil şube uygulamaları zaman zaman sorunlar yaratabiliyor.

Bunlardan bir tanesi de hesabımda para var ama bankanın telefon uygulamasından para gönderemiyorumdur. Bunun sebebi nedir, hemen açıklayalım.

Diyelim ki bir hesabınız var ve telefonunuzda bulunan mobil bankacılık uygulaması ile cepten hızlı bir şekilde para gönderimi yapıyorsunuz. Fakat cep banka uygulamasına girip para göndermeye çalışırken karşınıza işleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz, daha sonra tekrar deneyin, şu anda para gönderimi yapamazsınız gibi ibareler çıktı. Bunun sebebi şudur;

Bankalar belli saatlerde para sayımları yapar ve sistemlerini kapatırlar. Bu süreçte mobil uygulamalardan ya da ATM aracılığı ile para gönderimi, alımı yapılamaz. EFT ya da havale işlemi gerçekleştirilemez. Fatura ödenemez.

Kısacası bankaların belli saatlerde sistemlerini kapatmalarından dolayı, para gönderim işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bu sebeple yarım saat ya da bir saat aradan sonra tekrar denemeniz gerekmektedir.

Yani hesabınızda yeterli miktarda para varsa ve gönderim sağlayamıyorsanız, sebebi bundan ibarettir. Endişelenecek bir şey yoktur. En geç iki saat içerisinde sorun düzelecektir.

Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank, Citibank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi bankalardan herhangi birini kullanmanızın bir önemi yoktur.

Birçok banka bu şekilde çalışmaktadır. Bu yüzden bu bankalardan herhangi birini ya da adını yazmadığımız bir bankayı da kullanıyor olabilirsiniz, endişe etmenize gerek yoktur.

Mobil Bankacılık ve Telefon

Etiketler: cep şubeden neden para gönderemiyorum, banka mobil şubeden neden para gönderilmiyor, mobil bankacılıktan neden para gönderemiyorum, bankanın mobil uygulamasından neden para gönderemiyorum, cep banka uygulamasından neden para gönderemiyorum

0 yorum:

Yorum Gönder

Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Mobil Bankacılık Uygulamasından Neden Para Gönderemiyorum? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.