31 Temmuz 2017 Pazartesi

Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım?Bankalarda hesapları bulunan tüketicilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de mobil şubeye ya da internet bankacılığına giriş yaparken SMS gelen hattı kaybetmeleridir.

İnternet bankacılığı kullanımında giriş yaparken hangi telefon numarasını verdiyseniz ona SMS gelmektdir. Bu durumda eğer SMS gelen hattı kaybederseniz ya da o hat kapanırsa, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. Bu adımlar Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank, Citibank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi birçok banka için geçerlidir. Hepsinin hemen hemen uyguladığı işlemler aynıdır.

1- Öncelikle kaybettiğiniz ya da kapanan hattın numarasından bankaya telefon ettiğinizde, artık bankanın bir müşterisi değilmişsiniz gibi düşünecekleri için müşteri hizmetlerine bağlanmanız biraz zor olacak. Fakat yine de müşteri hizmetlerini arayın ve bağlanana kadar tüm seçenekleri deneyin.

2- Daha sonra karşınıza çıkan bankanın müşteri temsilcisine, bankaya giriş yaparken kullandığınız hattı kaybettiğinizi ya da kapattırdıysanız kapattırdığınızı ve mobil şubeye ya da internet bankacılığına giriş yapamadığınızı söyleyin.

3- Müşteri temsilcisi sizden bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgileri sağladıktan sonra bankanın bir müşterisi olduğunuz kanıtlanacaktır. Daha sonraki aşamada tek yapmanız gereken yeni bir telefon numarası vermek ve artık bankanın uygulamalarını o numaradan kullanacağınızı söylemek.

Müşteri temsilcisi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda size yardımcı olacak ve telefon numaranızı değiştirecektir. Böylece artık bankanıza giriş yaparken gelen SMS'ler tayin ettiğiniz yeni telefon numarasına gelecektir.

Mobil Bankacılık ve SMS Onayı

Etiketler: bankanın sms gönderdiği numarayı kaybettim ne yapmalıyım, mobil uygulamaya girerken kullandığım numarayı kaybettim ne yapmalıyım, internet bankacılığına girerken kullandığım numara kapandı ne yapmalıyım, cep banka uygulamasına girerken kullandığım numarayı kullanamıyorum ne yapmalıyım

0 yorum:

Yorum Gönder

Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Bankanın Giriş Şifresi Gönderdiği Hattı Kaybettim Ne Yapmalıyım? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.