31 Temmuz 2017 Pazartesi

Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim?Bankalardan hesap açan vatandaşlar, genelde hesap numaralarını, iban numaralarını, şube kodlarını unuttuklarından ya da bilmediklerinden dolayı, banka hesap bilgilerini nasıl öğreneceklerini merak ediyorlar. Blogumuzun bu yayınında buna çözüm getireceğiz.

Peki banka hesap bilgileri nasıl öğrenilir?

Banka hesap bilgilerinizi öğrenmek için kullandığınız bankanın mobil uygulamasını indirmelisiniz.

Bunun için yapmanız gereken Google'ye "banka adı + mobil uygulaması" yazmanızdır.

Karşınıza Google Play'e yüklü olan android banka uygulaması çıkacak. Onu indirdikten sonra giriş bilgilerinizi yazmalısınız.

Bankaların mobil uygulamalarında T.C kimlik numarası ya da müşteri numarası istenir. Müşteri numaranız olmasa bile T.C kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

Daha sonra hesaplar, hesaplarım şeklinde yer alan bölüme girin. Bu her bankada farklılık gösterebilir ama sekme hemen hemen aynıdır. Ya hesaplarım ya da hesabım yazar.

Tıkladıktan sonra bilgileri lazım olan hesabınızı seçin ve iban numarası, hesap numarası gibi bilgiler karşınıza çıkacaktır. Bu bilgileri paylaşabiliyorsunuz. Birine SMS olarak gönderebiliyorsunuz. Ya da internet üzerinden kullandığınız Whatsapp gibi uygulamalardan iletebiliyorsunuz.

Hesap bilgilerinizi bir arkadaşınıza iletebilir, daha sonra bu bilgileri telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Öte yandan, olaki bu işlemleri yaptınız ve bilgilerinize ulaşamadınız. Ya da herhangi bir aksilik çıktı. O zaman tek yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerini aramak ve müşteri temsilcisi tarafından sizden istenen adımları yerine getirmek. Daha sonrasında bilgileriniz yine elinize ulaşacaktır.


Banka hesap bilgileri görseli

Etiketler: hesap numaramı unuttum nasıl öğrenirim, banka hesap numaramı unuttum nerden öğrenirim, banka hesap bilgilerimi nasıl öğrenirim, banka hesap bilgilerime nasıl ulaşırım, banka hesap bilgilerimi kaybettim nasıl bulurum, banka iban numaramı nasıl öğrenirim, banka hesabının şube kodunu nasıl öğrenirim

0 yorum:

Yorum Gönder

Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Banka Hesap Bilgilerimi Nasıl Öğrenirim? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.